Drukarki marki Brother

Drukarki oraz urządzenia marki Brother są dość tanie, jednak jak wygląda sprawa z zakupem tonerów oraz atramentów? Okazuje się, że oryginalne propozycje wcale nie mają już tak niskich cen, jak same urządzenia. Całe szczęście istnieje możliwość zakupu zamienników, jednak nie zawsze jest to najlepsza opcja. Zdarza się, że drukarka, w którą włożyliśmy zamiennik działa nieco gorzej.

Tonery Brother – zalety i wady

tonery do drukarek laserowych brotherTonery Brother oferują naprawdę przyzwoitą jakość wydruków. Mimo to pojawia się wiele głosów, mówiących o tym, że nie zawsze warto je kupować. Wśród opinii królują stwierdzenia, że na oryginalnym tonerze jesteśmy w stanie wydrukować niewiele stron. W takim wypadku lepiej jest zaopatrzyć się w zamiennik. Zdecydować się na zakup oryginalnych tonerów powinny osoby, które np. niewiele drukują. Wtedy rozwiązanie to może okazać się ekonomiczne. Tonery do drukarek laserowych Brother potrafią kosztować naprawdę dużo. Jeśli planujemy zakup oryginalnego tonera, powinniśmy dobrze sprawdzić opinie o sklepie – zwłaszcza, gdy zamierzamy złożyć zamówienie online. Często niestety mamy do czynienia ze sprzedawcami, którzy usiłują nam wcisnąć podróbki znanych marek i wcale nie są one dużo tańsze. Jeśli jednak zauważymy bardzo dobrą okazję cenową, zachowajmy pewien dystans, ponieważ sprzedawca musi zarabiać i nikt nie sprzeda nam produktu za 1/3 ceny, ponieważ będzie na tej transakcji stratny. Decydując się na zakupy online, wybierajmy tylko sprawdzone sklepy, którym ufamy. Warto popytać znajomych, czy mają jakieś doświadczenia i którego sprzedawcę mogą polecić.

Mimo tego, że marka Brother słynie z ciekawych rozwiązań na każdą kieszeń, ceny markowych tonerów mogą nas trochę rozczarować. Poza tym bardzo często zarzuca się im, że nie są one wydajne. To dlatego czasami warto rozważyć zakup zamiennika, na którym często wydrukujemy dużo więcej stron i zapłacimy za niego nieco mniej.