Domek mobilny dla każdego

Zgodnie z przepisami budowlanymi na działce rekreacyjnej nie można postawić domu jednorodzinnego, ponieważ wymaga on uzyskania niezbędnego pozwolenia. Jedynie domki letniskowe i mobilne mogą być stawiane bez urzędowych pozwoleń.

Jak wyglądają mobilne domki letniskowe?

domek letniskowy mobilnyOsoby, które posiadają działki poza miejscem zamieszkania przeważnie stawiają na nich małe domki, będące idealną bazą na wakacje czy wolny weekend. Przeważnie są to domki z drewna, które mają niewielką powierzchnię, ale może to być także domek letniskowy mobilny, który jest w całości konstruowany przez producenta. W Polsce znajdziemy kilkunastu producentów takich domków, którzy są w stanie zaoferować swoim klientom gotowe projekty domków albo stworzyć je zgodnie z indywidualnymi wymaganiami. Przede wszystkim posiadają oni gotowe projekty, które w określonym stopniu można modyfikować. Jeżeli chodzi o kształt i metraż, to przeważnie są one niezmienne. Domek mobilny zawsze jest w kształcie prostokąta i może mieć powierzchnię od trzydziestu pięciu do pięćdziesięciu siedmiu metrów kwadratowych. Klienci mogą decydować o kolorze elewacji, rodzaju i wielkości okien, rodzaju drzwi wejściowych, wyglądzie ozdobnych okiennic czy kolorze dachówek. Jednak najważniejsze jest wnętrze, na które także klienci mają wpływ. Przeważnie jest to jedno pomieszczenie podzielone na kilka oddzielnych ścianami działowymi z płyt lub wykorzystanymi meblami. W domu jest do dyspozycji salon z aneksem kuchennym, łazienka i oddzielna sypialnia.

Na życzenie klienta, producenci domków mogą wykonać dodatkowy taras przed wejściem oraz jego zadaszenie, dzięki czemu powierzchnia użytkowa jest nieco większa. Mobilny domek jest idealnym obiektem na działce, który będzie służył całej rodzinie przez wiele lat.