Dodatki w stylu Shabby Chic

dodatki do wnętrzWiele osób poszukuje jednego, konkretnego stylu, który pomógłby w odpowiedni sposób zapełnić ich mieszkanie i nadać mu odpowiedniego charakteru. Wiele osób, lubiących klimaty wiktoriańskie, decyduje się na wybór starych przedmiotów. Aby jednak połączyć współczesność, piękno oraz stare przedmioty warto sięgnąć po styl Shabby Chic. Shabby Chic to stylistyka opierająca się na rzeczach z dawnych czasów, lub tez odpowiednio stylizowanych, aby wyglądały na stare.

Gdzie znajdziemy dodatki do wnętrz w stylu shabby chic? Przede wszystkim warto przejrzeć sieć – znaleźć tam można wiele sklepów internetowych, ale również samodzielnych twórców, którzy oferują przedmioty wykonywane właśnie w tej stylistyce. W sieci znajdziemy także wiele produktów, które bezpośrednio nawiązują do tej stylistyki – wystarczy jedynie dobrze poszukać. Shabby Chic znajdziemy również na lokalnych giełdach kwiatowych, gdzie sprzedawcy wyczuli ten popularny trend i również oferują produkty w tej stylistyce. Jakie przedmioty warto zakupić? Z pewnością te, które będą nie tylko ozdobą, ale również funkcjonalnym dodatkiem. Takimi z pewnością są lustra i zegary – szukajmy tych o pięknych zdobionych ramach, również takich, które zachwycą nas swoim nietypowym “klasycznym” kształtem. Wśród równie pięknych bibelotów warto wymienić również różnorodne szkatułki, które poza ozdabianiem stołu czy komody doskonale sprawdzą się w roli pudełeczka na biżuterię, stare listy czy inne drobiazgi. Również w podobnym stylu zakupić można patery, które posłużą jako podajnik dla owoców, ale także miejsce do składowania np. orzechów włoskich czy laskowych. Warto również zakupić kilka wspaniałych ramek na zdjęcia – mogą one służyć zarówno do eksponowania członków rodziny, ale i … wydruków z ulubionymi cytatami.

Osoby kochające kwiaty z pewnością ucieszą się z wielu ciekawych donic oraz osłonek dla kwiatów, ozdobionych wzorami róż czy liści bluszczu. tego rodzaju przedmioty wspaniale prezentują się zresztą nie tylko w salonach czy kuchniach, ale również na parapetach, balkonach czy na słonecznych tarasach.