Dobrze prosperując biuro

biuro rachunkoweW momencie kiedy dane biuro rachunkowe Bydgoszcz dobrze prosperuje możemy zauważyć pewną prawidłowość w jego działaniu a mianowicie okazuje się, że każdy ma przydzielone dla siebie odpowiednie zadania, które musi realizować. Często też możemy dostrzec, że jeden księgowy odpowiada za finanse określonych firm czy też podmiotów.

Są także osoby, które zajmują się dodatkowo rocznym rozliczeniem osób, które w żaden sposób nie przynależą do grona naszych firmowych klientów.

Jeden klient – jeden pracownik
Często zdarza się tak, że księgowość Bydgoszcz dla jednego klienta prowadzi tylko jeden księgowy, który jest za nią w pełni odpowiedzialny. Dzięki temu istnieje możliwość nawiązania bliższych relacji z danym klientem i tym samym istnieje większe prawdopodobieństwo, że zdecyduje się on na długofalową współpracę z naszą firmą. Takie rozwiązanie wydaje się więc być jak najbardziej odpowiednie w momencie kiedy mamy do czynienia z firmą, która posiada powiedzmy tysiąc klientów. Wtedy każdy ma swoje przydzielone zadanie.

Plusy nawiązania bliższych relacji z klientem:
– klient czuje się w pewien sposób doceniony,
– mamy ciągły wgląd do jego papierów i dokumentów,
– bez problemu jesteśmy w stanie odpowiedzieć na wszystkie jego pytania,
– nawiązujemy bardziej personalne relacje z klientem co sprawia, że czuje się on związany z naszą firmą,
– personalizujemy klienta pamiętając jakiego typu działalność prowadzi oraz jak ma na imię,
– w razie kłopotów inna za daną sytuację jest tylko jedna osoba
– w momencie kiedy pracodawca ma pytanie odnośnie danego klienta może się zgłosić bezpośrednio do określonego pracownika.

Taki system w wielu dużych firmach oferujących usługi księgowe Bydgoszcz świetnie się sprawdza. Nie ma oczywiście sensu stosować go w momencie kiedy mamy malutką firmę i tylko kilku klientów.