Dobry naturalny olej

Stosowanie produktów konopnych z kannabidiolem (CBD) może przynieść wymierne korzyści zdrowotne, ponieważ ta substancja czynna przenika w głąb każdej komórki naszego ciała. Warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie wyroby konopne są tak dobre, jak olejki CBD.

Jak stosować oleje konopne?

olej konopny 10W olejach konopnych możemy znaleźć od kilku do kilkudziesięciu procent czystego kannabidiolu, przy czym im jest go więcej, tym lepiej. To oczywiste, ponieważ to właśnie ta substancja, jest aktywnym związkiem, występującym w konopiach i to ona odznacza się właściwościami przeciwbólowymi, przeciwzapalnymi, przeciwpsychotycznymi, przeciwdrgawkowymi, przeciwwymiotnymi i rozluźniającymi. Co ważne, mogą być stosowane, nie tylko w celach terapeutycznych, ale też profilaktycznie. Jak bowiem potwierdzono badaniami naukowymi, ich regularne przyjmowanie wydatnie chroni przed nadciśnieniem tętniczym, chorobą Alzheimera, stwardnieniem rozsianym, astmą, a nawet, cukrzycą. Warto też podkreślić iż w olejach nie znajduje się więcej niż 0,2% THC, toteż są one wolne od działania psychoaktywnego, a co za tym idzie bezpieczne w stosowaniu. Jeżeli chodzi o olej konopny 10% to możemy go zakupić w stacjonarnych lub internetowych sklepach. Z tą jednak różnicą, że online jest nie tylko taniej, ale mamy też do czynienia z dużo bardziej urozmaiconą ofertą – oczywiście względem sklepów stacjonarnych. Warto też zaznaczyć, że olej 10-procentowy nadaje się do doraźnego stosowania.

Większość osób przyjmujących olejki CBD twierdzi iż poprawiły one jakość ich funkcjonowania, tak pod względem fizycznym, jak i mentalnym. Bowiem kannabidiol działa kompleksowo i znajduje zastosowanie nie tylko w leczeniu ciała, ale też niepożądanych stanów umysłu, wywołanych problemami, stresem. etc.