Dlaczego kołdry z wełny merynosów są dobre?

Wysokiej jakości pościel jest niezbędna do spokojnego snu. Ciężki koc lub kołdra z wełny merynosów zapewnia komfort i przyjemne uczucie. Pod nim osoba czuje się spokojnie i ciepło. Materiał poprawia ogólny stan zdrowia i jakość snu. Jakie ma konkretnie zalety?

Co odpowiada za jakość wełny merynosów?

kołdra z wełny merynosaOwce merynosów występują głównie w Australii. Teraz to właśnie stamtąd eksportuje się najwięcej wełny i produktów tego typu. W innych krajach ich liczba jest znikoma. Merynosy to rasa owiec o doskonałej wełnie, która jest hodowana specjalnie dla tego surowca. Różnią się od ras naszych wielkością. Wełna ta  jest cienka, ale gęsta i wytrzymała. Kołdra z wełny merynosa ma mnóstwo zalet. Przede wszystkim są to korzyści zdrowotne. Rozgrzewające ciepło kołdry korzystnie wpływa na układ nerwowy, rozluźnia mięśnie, zmniejsza bóle stawów i kości. Dodatkowo łagodzi obrzęki i stany zapalne. Pomaga radzić sobie z przeziębieniami, działając na organizm antyseptycznie. Włosie tych owiec jest szorstkie i ma działanie masujące. Tłuszczowa lanolina znajdująca się w sierści zwierzęcia odmładza, odżywia i zmiękcza skórę. Oprócz tego zaletą jest normalizacja temperatury. Włosy przepuszczają powietrze i nie zakłócają jego prawidłowej cyrkulacji. Zapewnia ciepło zimą i chłód latem. Kołdra tego typu charakteryzuje się zwiększoną higroskopijnością. Taki koc pochłania nawet do trzydziestu pięciu procent wilgoci zarówno z zewnątrz, jak i z ludzkiego ciała.

Lanolina zawarta w tej wełnie zabija szkodliwe bakterie i mikroorganizmy. Kołdra z merynosów przepuszcza powietrze. Skręcone włosy pomagają swobodnie przepływać powietrzu w dowolnym kierunku. Uczucie świeżości jest odczuwalne przez cały czas. Kołdry te pochłaniają kurzu i nie powodują dyskomfortu, co jest dużym atutem.