Designerskie szkło

Bardzo popularne stało się stawianie nowoczesnych domów, które zachwycają swoim designem. Do ich budowy używa się nie tylko metalu czy szkła ale również materiału tradycyjnego jakim jest drewno.

Designerskie szkło używane w domu

Drzwi szklaneCo decyduje o tym, że dom jest nowoczesny? Na pewno przestronność pomieszczeń, małe pomieszczenia w takich domach to zazwyczaj toalety, spiżarki czy garderoby. Większość pomieszczeń jednak a szczególnie salon to pomieszczenia duże i jasne. Przestronność w salonie daje wiele możliwości aranżacyjnych, tutaj można nie tylko stworzyć grę światłem, ale również podzielić wnętrze na kilka stref funkcjonalnych. Co może sprawić że łazienka będzie jaśniejsza i przestronniejsza? Na pewno ciekawe zabudowy szklane takie jak kabina prysznicowa, nieważne czy ma drzwi szklane warszawa mocowane na zawiasach czy drzwi przesuwne, ważne aby zachwycała ciekawym wzorem na szkle. Aby nadać wnętrzu lekkości można zamiast płytek wstawić taflę szklaną ze zdjęciem lub grafiką, no i oczywiście zamontować wiele punktów świetlnych ponieważ rzadko zdarza się, że łazienka ma swoje źródło naturalnego światła. Kuchnia często w takich domach stanowi część salonu, jest podobnie urządzona, tak aby wnętrze było spójne. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie szkła hartowanego lub klejonego w przestrzeni między szafkami dolnymi a górnymi. Jest ot również bardzo praktyczne rozwiązanie, szkła szybko się czyści, nie rysuje się, jest odporne na wysokie temperatury i jest oczywiście bardzo estetyczne. Niemal wszyscy właściciele takich domów preferują minimalizm w urządzaniu wnętrz, powinno być jak najmniej mebli, dodatków, bibelotów a jak najwięcej światła i przestrzeni. Każdy z elementów wystroju wnętrz powinien być rozważnie dobrany, nie tylko meble ale również i akcesoria. Nieliczne bibeloty takie jak wazon czy fotografie w ramkach powinny mieć swoje miejsce i być eksponowane, czasami dodatkowo podkreślone punktami świetlnymi.

Za nowoczesnością idzie w parze również cena takiego wystroju, niejednokrotnie z świetnie urządzonym wnętrzem stoi nie właściciel domu ale dekorator wnętrz.