Depilacja bikini laserem

Najpopularniejszym rodzajem depilacji intymnej jest depilacja bikini. W tym przypadku chodzi o depilację linii bikini, niektórzy decydują się również na depilację brazylijską, czyli usuwanie włosów z miejsc intymnych. Depilacja brazylijska stała się popularna w latach 90-tych za sprawą siedmiu sióstr, które w 1987 roku otworzyły salon piękności oferujący takie usługi. Można zdecydować się na depilację całego owłosienia lub pozostawić niewielką część włosów, formując je w wybraną fryzurę. Obecnie jest to bardzo popularna metoda usuwania zbędnego owłosienia.

Przewaga laserowej depilacji nad innymi metodami

Oczywiście zdania na ten temat są w większości podzielone. Niektórzy lekarze wskazują na to, że owłosienie miejsc intymnych pełni funkcję ochronną narządów płciowych. Włosy stanowią barierę fizyczną przed zarazkami, golenie sprzyja powstawaniu infekcjom. Natomiast przeciwnicy naturalnego owłosienia uważają, że włosy niepotrzebnie zatrzymują wilgoć, powodują powstawanie nieprzyjemnych zapachów oraz utrudniają utrzymanie czystości. Faktycznie owłosienie ma za zadanie minimalizowanie przykrego zapachu, nie mniej jednak dziś większość z nas – zarówno kobiet, jak i mężczyzn goli miejsca intymne. Ponieważ jest to strefa bardzo wrażliwa, zazwyczaj decydujemy się na bezbolesne golenie maszynką. Dla osób bardziej odpornych na ból dobrym rozwiązaniem może okazać się depilacja depilatorem elektryczny lub depilacja woskiem. Niestety w tym przypadku bardzo często dochodzi do podrażnień i powstawania stanów zapalnych.

laserSkóra w miejscach intymnych jest bardzo delikatna i wymaga specjalnego traktowania. To dlatego najlepszym rozwiązaniem wydaje się depilacja laserowa. To metoda, która ma dużą przewagę nad innymi sposobami, ponieważ jej efekty są trwałe. I choć nadal dla większości z nas oznacza to sporą inwestycję, koszty, jakie wiążą się ze zdecydowaniem na laser, bardzo szybko się zwracają. Zakup maszynek do golenia czy koszty comiesięcznych wizyt u kosmetyczki są porównywalne z kosztem, jaki pochłonie depilacja laserowa. Duży plusem takiej metody jest brak ból podczas wykonywania zabiegu, odczucia są podobne jak usuwanie tatuażu. A także dostępność, taki zabieg ma w swojej ofercie prawie każdy salon kosmetyczny.

Ze względu na niezwykłą wrażliwość miejsc intymnych, jedynym słusznym rozwiązaniem jest udanie się do specjalistycznego salonu kosmetycznego. W Bydgoszczy na takie miano zasługuje tylko kilka ośrodków tego typu. Wizyta w osiedlowym salonie piękności nie jest najlepszym rozwiązaniem. Warto udać się do takiego gabinetu w Bydgoszczy, oferującego depilację laserem, którego to gabinetu pracownicy mogą pochwalić się właściwym wykształceniem. Zadanie to nie jest ani banalne, ani niewykonalne. Jak się okazuje, Bydgoszcz jest takim miastem, gdzie kompetencje pracowników salonów kosmetycznych nieustannie rosną.

.