Czym się kierować przy wyborze urządzeń chłodniczych?

Każda duża inwestycja wiąże się z wieloma pytaniami i wątpliwościami. Decydując się na zakup nowego sprzętu, chcemy, aby nasze pieniądze były jak najlepiej ulokowane. Czym się kierować kupując urządzenia chłodnicze? Czy droższe zawsze znaczy lepsze?

Jak wybrać dobre urządzenie chłodnicze?

Agregat chłodniczyGłównym kryterium wybierając urządzenia chłodnicze są ich walory użytkowe. W praktyce oznacza to, że osoba kompletująca zaplecze czy to sklepu, czy lokalu gastronomicznego powinna podjąć decyzję, jaki rodzaj sprzętu najlepiej spełni jej oczekiwania. Dla sklepu będzie to lada chłodnicza, dla lokalu komory chłodnicze. Decydując się na inwestycję warto rozważyć kupno markowe sprzętu. Jest nie tylko gwarancją zadowolenia, ale również okresem eksploatacji. Kolejnym kryterium jest oszczędność. Warto wybierać urządzenia zamknięte. Pobierają one mniej energii przy schładzaniu produktu, Jeżeli ma to być szafa chłodnicza zdecydujmy się ta tą, która ma oświetlenie LED w ciepłej barwie. Pobiera mniej prądu a produkt jest lepiej eksponowany, co przekłada się na decyzję klienta o jego zakupie Wybierając agregaty chłodnicze pamiętajmy, aby właściwie dopasować wydajność do potrzeb naszego biznesu.

Brak wystarczających funduszy nie jest problemem. Aby zdobyć dodatkowe środki na sfinansowanie naszej inwestycji watro skorzystać z bezzwrotnego dofinansowania ze środków unijnych lub Urzędu Pracy. Jeżeli nie kwalifikujemy się do dofinansowania powinniśmy rozejrzeć się za atrakcyjnym kredytem dla firm. Banki przygotowały bogatą ofertę zarówno dla nowo powstałych firm, jak również tych, które długo funkcjonują na rynku.