Czym są komory hiperbaryczne?

Komory hiperbaryczne to podłużne zbiorniki ciśnieniowe, do których wpuszcza się powietrze z dużą zawartością tlenu, mogącego sięgać nawet powyżej 90 procent (naturalnie tlen występuje w powietrzu w 21 procentach). Do komory mogą wejść osoby pojedynczo lub we dwójkę, choć są również takie zbiorniki, które pomieszczą nawet kilka osób. Osoba znajdująca się w środku wdycha tlen medyczny, biorąc udział w tlenoterapii.

Co można leczyć w komorach hiperbarycznych?

komora hiperbarycznaTlenoterapia jest procesem polegającym na odżywieniu komórek organizmu, które są niedotlenione. Tym samym można poczuć się pełnym energii i zniwelować uczucie bólu. Oprócz samego natlenienia narządów wewnętrznych osoba przebywająca w komorze hiperbarycznej może również skutecznie wpłynąć na poprawę stanu swojego zdrowia. Ta innowacyjna metoda leczenia pozwala nie tylko zmniejszyć objawy schorzeń oraz chorób, ale działa też profilaktycznie. Komora hiperbaryczna oraz cały proces tlenoterapii jest skuteczny w przypadku leczenia chorób układu nerwowego, leczenia miażdżycy i nadciśnienia, rehabilitacji po urazach mięśni lub kości, a także leczenia zaburzeń potencji. Terapia tlenem medycznym wspomaga również odchudzanie, wpływa na młody wygląd skóry i pomaga w leczeniu cukrzycy. Jest wiele schorzeń i chorób, z którymi mierzy się każdy człowiek, dlatego warto pomyśleć o przynajmniej jednorazowym udaniu się na zabieg tlenoterapii i przekonaniu się o jego skuteczności.

Każda osoba, która doświadcza częstego bólu głowy, jest zmęczona i pozbawiona energii lub chce wspomóc proces regeneracji po odbytych operacjach, powinna udać się na zabieg tlenoterapii. Jest on całkowicie bezpieczny, jednak zalecane jest wcześniejsze zapoznanie się z przeciwwskazaniami, chociażby dla kobiet w ciąży lub osób po przebytych operacjach w okolicy klatki piersiowej.