Czym ogrzewać swój dom?

W dzisiejszych czasach mamy wybór jeśli chodzi o wszystko. Czasami wydaje się nam to to dobre, innym razem nas to frustruje bo w gąszczu możliwości nie wiemy w ostateczności na co się wybrać. Jeśli jest to błaha decyzja tak naprawdę nie ma czym się martwić w innych przypadkach wybór bywa poważniejsze i choć może wybór odpowiedniego opału do domu nie należy do najpoważniejszych decyzji, to warto się zapoznać z różnymi możliwościami, biorąc pod uwagę stale rosnące ceny rożnych mediów to czy stać nas na marnowanie własnych pieniędzy.

Ogrzewanie domu – jaki surowiec wybrać?

EkogroszekNa początek zatem warto wiedzieć co mamy do wybory. Standardowo mogą to być różne rodzaje węgla, w Polsce oczywiście najpowszechniej stosuje się koks, do łask także w ostatnim czasie wróciło drewno, oraz nowość na naszym rynku jaka jest ekogroszek. Jak wszystko tak i te powyższe rozwiązania maja swoje wadu i zalety. Jeśli chodzi o węgiel, to jego największa zaletą jest to, ze jesteśmy do niego przyzwyczajeni, zwłaszcza na śląsku jest to widoczne. Jeśli chodzi o zalety to tak naprawdę wszytko, węgiel ceny ma porównywalne z innymi rozwiązaniami, podobnie zresztą jak i komfort cieplny, a jego minusem jest zdecydowanie to, ze ma on zdecydowanie negatywny wpływ na środowisko naturalne. Jeśli chodzi o drewno natomiast, to bardzo ono przyjemniej się pani, zwłaszcza jeśli chodzi o dekoracyjne kminki, jednak także wpływa ono szkodliwie na stan środowiska- wycinka lasów, a także jest ono stosunkowo drogie. Ostatnia z możliwości czyli ekogroszek.

Cenowo jest porównywalna z węglem, jednak ma tę zaletę, że jest rozwiązaniem ekologicznym, czyli z trakcie spalania takiego ekogroszku wydziela się zdecydowanie mniej substancji szkodliwych, dodatkowo jeśli zdecydujemy się na ekogroszek paczkowany, czyli pakowany jego przechowywanie będzie uproszczone. Wybór jednak i tak należy do każdego indywidualnie, warto jednak wiedzieć, że jest z czego wybierać.

Więcej o ogrzewaniu, przeczytasz na stronie: http://energoret.pl/energoret-ekogroszek/