Czy żyjemy na kredyt?

Banki dostosowując się do potrzeb kentów, przygotowują oferty specjalne, kredyty hipoteczne, gotówkowe, świąteczne, mieszkaniowe. Coraz więcej osób żyje za pożyczone pieniądze, zakup samochodu? Oczywiście, ale leasing pozwala na zakup auta nowoczesnego, nieużywanego reklamowanego na wszystkich bilbordach, w gazetach czy telewizji.

kredytStart w dorosłe życie, założenie rodziny równoznaczne jest z zaciągnięciem zobowiązania hipotecznego pozwalającego na zakup mieszkania, postawienie domu. Karty debetowe, kredytowe, kredyty odnawialne, pozwalają na poczucie swobody, możliwość wydania pieniędzy, których obecnie nie posiadamy w naszym portfelu. Niestety pewnego rodzaju spirala zobowiązań zapętlając się wokół nas, powoduje, że jedne zobowiązania zostają przez nas spłacane kolejnymi pieniędzmi z banków.
Brak płynności finansowej powoduje ogromne problemy, konieczność oddawania długu do banku wraz z odsetkami często powoduje, że nasze zarobki znikają z konta w przeciągu kilku minut. Banki zauważając poważny problem, dostosowały kredyty konsolidacyjne do potrzeb odbiorców, możliwość połączenia wszystkich zobowiązań w jeden kredyt, dostosowanie oprocentowania i miesięcznych spłat pozwala na wyjście z finansowych tarapatów. Jednak dla wielu z nas nie jest to ostateczne rozwiązanie, koniecznością jest logiczne działanie, umiejętność wydawania pieniędzy w sposób przemyślany, oszczędny.

Nauka oszczędzania jest zadaniem bardzo wymagającym, pozwalającym na opracowanie pewnej strategii, dzięki czemu nawet w razie nagłej potrzeby zakupu nowego samochodu, mieszkania, kompletu wypoczynkowego, nie traci na tym nasz budżet domowy. Warto uczyć się świadomego wydawania pieniędzy w świecie, w którym stabilność finansowa uzależniona jest od zmian rynkowych, możliwości zatrudnienia. Zabezpieczenie życia poprzez oszczędności pozwala na spokojniejsze życie..