Czy rodzaj folii ogrodniczej ma znaczenie?

 

Na posiadanie własnego tunelu ogrodowego decyduje się coraz więcej osób. Warzywa pochodzące z takiej uprawy są znacznie smaczniejsze od dostępnych w supermarketach. Zanim jednak przystąpimy do budowy tunelu musimy zapoznać się z kilkoma istotnymi kwestiami. Jedną z nich jest folia, którą wykorzystamy do pokrycia konstrukcji. 

Wybór folii ogrodniczej do tunelu

folia tunelowa ogrodniczaOd foli, którą wykorzystamy w dużej mierze uzależniona jest jakość późniejszej uprawy. Obecny wybór jest jednak na tyle szeroki, że możemy mieć nie mały problem z wyborem tej idealnej. Warto zatem zapoznać się z zaletami i wadami kilku najczęściej stosowanych. Wielu z nas folia tunelowa ogrodnicza kojarzy się z przeźroczystym materiałem. Na rynku dostępna jest jednak folia zielona, która cieszy się coraz większą popularnością. Wynika ona z wytrzymałości na uszkodzenia, co jest pożądane biorąc pod uwagę, że jest wykorzystywana na zewnątrz. Folia w kolorze zielonym mimo że droższa posłuży nam przez wiele sezonów. Co sprawia, że jest tak wytrzymała? Właściwość tę zawdzięcz budowie, która składa się z trzech warstw. Tego rodzaju folia przegrywa jednak z białą na innym gruncie. Mowa tu o przepuszczalności światła. W tej konkurencji biała folia nie ma sobie równych. Ostateczny wybór uzależniony jest jednak od wielu czynników. Powinieneś wziąć pod uwagę czynniki takie jak chociażby rodzaj uprawianych roślin, skala uprawy czy długość okresu kwitnienia. Zwróć także wagę na poszczególne oznaczenia na produkcie. Na foli powinny bowiem zostać naniesione informacje między innymi o stopniu przepuszczalności promieniowania ultrafioletowego.

Jeśli od dawna marzysz o własnej uprawie roślin, jednak coroczne plony pozostawiają wiele do życzenia, przekonaj się jak diametralnie jest w stanie je odmienić uprawa w tunelu. Aby jednak tak się stało warto przyłożyć się do jego budowy by stworzyć jak najlepsze warunki dla wzrostu.