Czy mama panny młodej może ubrać długą sukienkę?

Na weselu oczy wszystkich są skierowane na parę młodą. Jednak tylko w pierwszej kolejności. Bo chwilę później oczy wszystkich wędrują na rodziców nowożeńców. Dlatego coraz częściej długie sukienki na wesele dla mamy panny młodej lub pana młodego są wybierane przez kobiety zarówno młode, jak i młode duchem.

Długa sukienka na wesele

długie sukienki na wesele dla mamyRodzice pary młodej są według tradycji organizatorami przyjęcia weselnego. Dlatego ich osoby są eksponowane jeszcze przed ceremonią, gdy udzielają błogosławieństwa nowożeńcom, gdzie obiektywy fotografa i kamerzysty są skierowane głównie na nich. Następnie podczas przyjęcia rodzice panny młodej występują w roli gospodarzy podchodzących do gości i troszczących się, aby weselnikom niczego nie brakowało podczas wspólnej zabawy. Dlatego muszą wyglądać równie dobrze, co młoda para. Z tego też powodu ostatnimi czasy modne są długie sukienki na wesele dla mamy pozwalające jej wyglądać elegancko i dostojnie, jak na jej rolę przystało. Długie sukienki sprawiają, że kobieta je nosząca nabiera smukłości oraz statecznego wyglądu, czyli cech jak najbardziej pożądanych w przypadku stylizacji mamy pary młodej. Ponadto sukienki z lejących się materiałów pomagają ukrywać niedoskonałości sylwetki, trzeba jednak pamiętać, aby fason sukni nie był zbyt obcisły. Długa suknia założona przez mamę to także okazja do założenia kapelusza czy toczka, które są niedoceniane wśród polskich elegantek.

Ze względu na to, jak zgodnie z tradycją, ważnymi osobami są rodzice nowożeńców, warto, aby rodzice przyłożyli wagę do swojego wyglądu w tym ważnym zarówno dla siebie, jak i ich dzieci, dniu. Oprócz długiej sukienki na wesele dla mamy warto także zadbać o profesjonalny, wodoodporny makijaż oraz twarzową fryzurę, która wytrzyma świetną zabawę do rana.