Częsta przyczyna rozwodów

Brak komunikacji jest głównym powodem, dla którego para idzie na terapię, nie tylko czuje, że nie mówi wystarczająco dużo, ale kiedy to robi, wydaje się, że przekaz nie dociera prawidłowo. Często brak komunikacji prowadzi do najgorszego, czyli do rozwodów. Warto opisać jak to wygląda.

Nasze oczekiwania a rozwód

rozwód przemyślGłówną ideą jest to, że zasługujemy na coś więcej niż to, co oferuje nam nasz partner. To poczucie niezadowolenia skłania nas do szukania, a zatem znajdowania tylko negatywnych punktów naszej drugiej połowy i tym samym potwierdzania naszej teorii, że jesteśmy od niej lepsi. Jest to pierwszy krok do rozwodu. Często podczas rozpadu małżeństwa współmałżonkowie czują, że druga osoba nie pozwala nam rosnąć i rozwijać się, nie możemy robić wszystkiego, co chcemy, wszystko wydaje się trudne i nigdy nie robimy tego, na co mamy ochotę. Czasami jesteśmy zmęczeni samym związkiem i samą walką. Chcemy rozstać się jak najszybciej, natomiast często brakuje nam odwagi. Jest tysiąc przykładów, które ilustrują, że obwiniamy naszego partnera za brak inicjatywy. Skutkiem tego jest rozwód Przemyśl z roku na rok notuje coraz więcej spraw dotyczących rozwodu. Z reguły adwokaci są potrzebni, jeśli jest to rozwód z orzekaniem o winie, natomiast częściej zdarza się, że para wspólnie decyduje się na ten drastyczny krok. Jak nie znajdą pomocy na terapii psychologicznej, wówczas szukają kancelarii prawnej, która pomoże rozwiązać nieudany związek małżeński.

Kiedy zaczyna się związek, ludzie mają wyobrażenie o tym, jak będzie wyglądało ich wspólne życie, jacy będą za dziesięć lat, a te oczekiwania po prostu się nie sprawdzają. Oczywiście wszystko zależy od charakterów, ale powyższa sytuacja jest sytuacją klasyczną, która doprowadza właśnie do procesu rozwodowego.