Co to są bramki tripod?

Elektroniczne bramki tripod są coraz częściej spotykane w dużych korporacjach i firmach. Pomagają kontrolować dostęp na teren zakładu pracy. Są one najczęsciej usytuowane tuż przy ochronie danego obiektu co jeszcze bardziej wzmacnia ich funkcję.

Nowoczesne zabezpieczenia

bramka tripodBramka tripod w postaci obrotowej jest bardzo popularna i chętnie stosowana w wielu dużych korporacjach i firmach. Są to najczęsciej elektromechaniczne albo mechaniczne bramki które znajdują się np. przy wejściu do zakładu pracy, tuż przy ochronie obiektu. Najczęsciej są to solidne konstrukcje wykonane ze stali nierdzewnej. Ich dużym plusem jest nowoczesny, solidny wygląd. Mogą mieć zarówno funkcję jednokierunkową jak i dwukierunkową. Mogą mieć różną przepustowość. Zdarza się że są one wyposażone również w sygnalizację dźwiękową czy świetlną. Niektóre z nich posiadają również w bramkę dla osób niepełnosprawnych. Często nazywane sa bramkami kontroli dostępu ponieważ kontrolują aby nikt nieuprawniony i niepożądany nie znalazł się na terenie obiektu. Bramka tripod najczęsciej stosowana jest razem z elektronicznym czytnikiem kart czy identyfikatorów pracowniczych co służy np. monitorowaniu czasu rozpoczęcia i zakończenia pracy przez pracowników. Dane z czytników znajdujących się na bramkach tripod są elektronicznie przesyłane do działu HR w danej firmie. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie. Bramki tripod spotkać możemy również w sądach, muzeach, lotniskach czy halach sportowych. W tych miejscach służą one przede wszystkim bezpieczeństwu osób odwiedzających wspomniane obiekty.

Bramki tripod spełniają wiele ważnych fukcji ale najważniejszą z nich jest bezpieczeństwo osób czy ukierunkowanie ruchu. Pozwalają one na kontrolowanie dostępu na dany teren czy monitorowanie czasu pracy pracowników.