Co nam daje oklejenie karoserii?

Zmiana wyglądu samochodu w jeden dzień. Brzmi jak coś niemożliwego? Jednak w czasach szybkiego rozwoju technologii jest to na wyciągnięcie. A wszystko dzięki oklejaniu aut folią. Jak wygląda sam proces? Komu jest polecany? I czy jest to rozwiązanie tymczasowe czy też na dłuższy okres? O wszystkim dowiesz się za chwilę.

Dlaczego warto oklejać auta – Gdynia 

oklejanie aut gdyniaOklejanie jest możliwe niemal w przypadku każdego samochodu. Bez znaczenia na markę, wielkość czy kolor lakieru. Nie jest to jednak tylko i wyłącznie sposób na zmianę koloru samochodu. Dzięki oklejaniu możemy nadać mu również fakturę, a także rodzaj wykończenia. Marzy Ci się matowa powłoka samochodu, jednak lakierowanie byłoby dla Ciebie zbyt dużym wydatkiem? Z pomocą w takich chwilach przychodzi oklejanie aut gdynia z kolei jest miastem, w którym odnajdziesz wiele punktów oferujących tego typu usługi. Tych z kolei jest w naszym kraju coraz więcej. Oklejanie aut odpowiada nie tylko za efekt wizualny naszego pojazdu, choć to z pewnością jest niezwykle ważne. Warstwa nałożonej folii stanowi jednak doskonała barierę przed różnego typu uszkodzeniami. Jeśli kupujemy nowe auto z salonu warto zdecydować się na oklejenie lakieru specjalnie dedykowaną do tego celu folią. Co najważniejsze producenci folii oferują nam różne jej rodzaje. Najtańszym typem jest folia monomeryczna służąca głównie do nanoszenia na powierzchnię samochodu konkretnych grafik. Wykorzystywana jest głównie w przypadku oklejania samochodów firmowych. Dzięki niej na naszym samochodzie może znaleźć się logo firmy czy też dane kontaktowe. 

Innym typem folii o nieco większej elastyczności od poprzedniej jest polimerowa. Niezaprzeczalnie najwyższą jakością, wytrzymałością oraz możliwością dopasowywania do różnego typu kształtów jest folia wylewna. To właśnie ona nadaje się idealnie do oklejania karoserii. Utrzymuje się na jej powierzchni nawet do 12 lat.