Co łączy kobietę i luksusowy samochód?

Niektóre dowcipy mówią o tym, że pomiędzy kobietą, a luksusowym samochodem jest wiele podobieństw. Nie wszystkich żarty te specjalnie śmieszą. Jest w nich jednak pewne ziarno prawdy. Kiedy spojrzymy na dostępne na rynku kosmetyki do pielęgnacji samochodów zauważymy, że jest ich niewiele mnie do tych kierowanych do kobiet. Co więcej obecnie na rynku znajdziemy również coś w rodzaju salonów odnowy biologicznej czy salonów urody, salonów fitness.

polerowanie-lakieruMowa tu o tzw. auto detailingu. Należy jednak uczuciowe przyznać, że z salonami i usługami takimi spotkamy się najczęściej przede wszystkim w większych miastach Polski, np. w stolicy. Kiedy więc wpiszemy przykładowo w Google hasło auto detailing Warszawa z pewnością natkniemy się na salon, który świadczy tego typu usługi. Auto detailing polega przede wszystkim na renowacji, czyszczeniu i odświeżaniu samochodu. W dalszej kolejności zaś doprowadzaniu go do perfekcji. Mowa tu lakierowaniu i polerowaniu na wysoki połysk. W związku z tym samochód, opuszczający tego typu zakład w zasadzie w niczym nie odbiega swoim wyglądem, od tego, który dopiero co zjechał z taśmy produkcyjnej. Tym bardziej, że auto detailing bardzo często jest kompleksowy i może dotyczyć zarówno wnętrza samochodu, jak jego zewnętrznej powłoki. Jeżeli chodzi o wnętrze to mowa tu przede wszystkim o odświeżeniu tapicerki oraz na zabezpieczeniu jej przed zniszczeniem.

Oczywiście wszelkie działania są dostosowane do typu tapicerki (w zależności od tego czy mamy tu do czynienia z dzianiną, skórą czy materiałem skóropodobnym). Jeśli chodzi o wewnętrzną powłokę samochodu to auodetailing może być skierowany na poszczególne jej elementy, a mianowicie na to, na czym skupiamy się najbardziej, a więc przede wszystkim na karoserię, ale też na okna czy felgi. Oczywiście to jak wygląda cały ten proces, zależy od osobistych potrzeb samochodu. Tutaj również możemy wrócić do analogii z kobietą. Zazwyczaj im starszy samochód, tym więcej wymaga zabiegów pielęgnacyjnych. Ważne jest jednak to, że profesjonalnie przeprowadzone procesy pozwalają przywrócić samochód do takiego stanu, że wygląda on praktycznie ja nowy.