Chroń balkon przed wilgocią stosując okapniki

 

Wilgoć to zgubny czynnik dla całej masy elementów naszych domów, w tym również dla naszych balkonów. Z tego powodu istotne jest to, by nie poprzestawiać na wykończeniu balkonu od strony estetycznej ale zadbać raczej o to, ażeby stał się on także chroniony solidnie przed działaniem wilgoci mogącej zniszczyć jego komponenty działając od wewnątrz.

Okapniki to sposób na większą trwałość powierzchni balkonowych

okapniki balkonoweWykończenie balkonu nader często sprowadza się do wykorzystania w tym temacie odpowiednich płytek, które jakkolwiek posiadają ciekawe właściwości ozdobne, to mocowane są za pomocą klejów i fug, w związku z czym daleko im do odporności na oddziaływanie wilgoci mogącej dostać się pod ich powierzchnię drobnymi szczelinami. Taka wilgoć sprawia, że powstawać mogą wykwity jakie nie tylko prezentują się bardzo niechlujnie, ale również fatalnie oddziałują na samą trwałość wykończenia balkonu, przysparzając pęknięć, pojawienia się różnorakich nierówności powodowanych niszczeniem warstwy kleju i tynku oraz wielu innych kłopotów. Dlatego właśnie stosuje się okapniki balkonowe, które zapobiegają odkładaniu się wody deszczowej, rosy czy wszelkiej innej wilgoci na jaką balkon będzie narażony tam, gdzie mogłaby ona przysporzyć największych szkód. Stosowanie tych okapników jest wysoce rekomendowaną rzeczą, która oszczędza zrujnowania z czasem, po kilku ciężkich sezonach powierzchni na jakiej zamierzaliśmy polegać latami.

Lepiej wydać kilka złotych więcej na działania zgodnie z rekomendacjami fachowców od zagadnień związanych z budową i wykańczania balkonów niż żałować tego potem, będąc narażonym na znacznie wyższe koszta przeprowadzenia zdecydowanie przedwczesnego odświeżania i ponownego doprowadzania do dobrego stanu powierzchni naszego balkonu.