Brama na wózkach

Jednym z popularniejszych rodzajów bram ogrodzeniowych, są bramy przesuwne. Jest to brama, którą otwieramy przesuwając wzdłuż ogrodzenia, dzięki temu zajmuje ona mniej miejsca po jej otwarci. Minimalizujemy w ten sposób ryzyko niekontrolowanego zamknięcia się bramy, na przykład w momencie, gdy przez nią przechodzimy lub przejeżdżamy.

Wózek do bram przesuwnych

Wózki do bramy przesuwnejMechanizm działania takiej bramy jest bardzo prosty. Taka brama, razem z całym mechanizmem składa się tak naprawdę z trzech elementów. Pierwszym z nich jest brama sama w sobie, to jaką sobie wybierzemy zależy tylko i wyłącznie od naszych prywatnych preferencji, od naszego gustu. Drugim elementem są tak zwane wózki, a trzecim szyna umieszczona pod całą konstrukcją. Przyczepione od dołu wózki do bramy przesuwnej, poruszają się po szynie, dzięki temu możemy z łatwością bramę zamykań i otwierać. Wózki składają się z kilku łożyskowanych rolek, połączonych w jedną całość. Cały wózek wykonany jest z dobrych jakościowo materiałów, dzięki temu wytrzymują naprawdę bardzo dużo. Są one na tyle odporne na uszkodzenia mechaniczne, że wytrzymują nacisk nawet do pięciuset kilogramów. Dzięki temu ich żywotność stoi na wysokim poziomie. Jeśli będzie bramę otwierać i zamykać w poprawny sposób, to wózki będą działać poprawnie przez conajmniej kilkanaście lat. Ilość wózków, które musimy przyczepić do jednej bramy uzależniona jest od jej długości. Im dłuższa brama, tym więcej wózków musim zamontować.

Taki wózek między innymi możemy kupić przez internet. Dobranie odpowiednich wózków do swojej bramy jest dość łatwe, ponieważ wózki zazwyczaj są uniwersalne. Jeden taki wózek, składający się z czterech rolek, możemy kupić za kwotę niecałych stu złotych. Na wózek dostaniemy dwuletnią gwarancję producenta.