Bogato ozdobione ramy obrazów

Wiele osób lubi sztukę. Bywa chociaż kilka razy w roku na wystawach, wernisażach, teatrach czy filharmonii. Sztuka nie jedno ma imię. Obrazy są tym elementem sztuki jaki może na stałe gościć w naszym domu i być przekazywanym z pokolenia na pokolenie zyskując nie tylko wartość finansową ale i sentymentalną i nie koniecznie musi to być dzieło wielkiego artysty.

Czy do każdego obrazu pasują ozdobne ramy?

ramy ozdobne do obrazówKażde dzieło sztuki wymaga oprawy. To jaką ramę wybierzemy zależy od samego obrazu

, jego tematyki, wielkości, materiału na którym powstał, ale także od otoczenia ,w którym będziemy go eksponować. Im obraz bardziej nowoczesny tym skromniejszej potrzebuje ramy. Wystarczą proste ramy czarne, złote, srebrne czy zwykłe drewniane. Wszystko zależy też od koloru ściany. W pomieszczeniach o skandynawskich kolorach świetnie sprawdzają się czarne ramy. Z kolei ryciny, szkice, portrety dobrze wyglądają pod szkłem bez żadnej ramy. Dla nich ramę może tworzyć dodatkowe tło, które umieścimy pod obrazem. Abstrakcje z kolei wolą być niczym nieograniczane i swobodnie wychodzić kształtami i kolorami na pomieszczenie. A zwróciliście kiedyś uwagę na ramy w galeriach gdzie prezentowane są dzieła znanych artystów? Tu z kolei często stosowane są ramy ozdobne do obrazów. Nie tylko są w kolorze złota, ale dodatkowo są bardzo grube, majestatyczne i monumentalne. Wydają się być ciężkie i są bardzo bogato zdobione rzeźbieniem. A prezentowane są najczęściej na gładkich białych ścianach z użyciem delikatnego oświetlenia.

Zdobione ramy nadają obrazom także bogactwa i ekskluzywności. Dzięki nim podkreślana jest ważność danego dzieła. Jeśli sam obraz jest cenny rama musi mu dorównywać swoim ekskluzywnym wyglądem. Ważny jest też patos jaki obrazom nadaje zdobiona rama i tu świetnym przykładem są obrazy w kościołach.