Auto detailing – pakiet usług kosmetycznych dla auta

W zakres usług, które określa się pojemnym mianem auto detailing, wchodzi bynajmniej nie tylko renowacja lakieru samochodu, jak to uważa większość osób, które nie znają dobrze znaczenia tego pojęcia, czy nawet całkowite lakierowanie samochodów.

polerowanie-lakieruOczywiście w ramach owej usługi można wymienione czynności wykonać, ale auto detailing to znacznie więcej. Najprościej można to ująć jako kompleksową kosmetykę auta. Działania, jakim w ramach tej usługi poddaje się auto, mają na celu przede wszystkim przywrócenie mu wspaniałego wyglądu i to kompleksowo, nie tylko jeśli chodzi o umycie samochodu, wypolerowanie go i zabezpieczenie woskiem.

Przede wszystkim poddaje się renowacji również wnętrze auta, a nawet jego bagażnik, czyści się klimatyzację, wycieraczki – słowem, robi się wszystko, co potrzeba, by auto prezentowało się nienagannie na zewnątrz i było kompleksowo wyszorowane i odnowione. Co ciekawe, w ramach tej usługi można poddać swój samochód diamentowej renowacji lakieru. Jest to zupełnie wyjątkowa usługa, a jej wyjątkowość polega na tym, że jest ona w stanie nawet bardzo zniszczonemu lakierowi przywrócić taki blask, że samochód będzie wyglądał jak nowy.
Warto więc jak najbardziej poddać swój samochód tego rodzaju zabiegom, nie tylko dlatego, że jest to bardzo wygodne (któż z nas systematycznie dba o swoje auto, ma na to czas i chęci?), ale również skuteczne, samemu na pewno nie da się osiągnąć takiego efektu. Trzeba też pamiętać, że jedynie renomowane warsztaty świadczą takie usługi i wówczas można mieć pewność, że obsługa auta będzie na najwyższym możliwym poziomie. Niestety, jest jedna wada – zabiegi te nie są tanie. Obecnie korzystają z nich głównie zamożniejsi, zwłaszcza właściciele drogich, nowych samochodów.

Ponieważ jednak auto detailing jest w naszym kraju od stosunkowo niedawna, można mieć nadzieję na jego coraz większą dostępność, również dla osób z cieńszym portfelem.