Aranżacja sypialni z pracownią projektową

Sypialnia to bardzo ważny element każdego domu, albowiem jest to miejsce gdzie zbieramy siły na następny dzień. Będąc tego świadoma, remontując moje cztery kąty postanowiłam poprosić o pomoc biuro projektowe. Nie żałuje, gdyż uzyskałam wiele cennych rad, którymi chciałabym się podzielić.

Odpowiednio zaprojektowana sypialnia

projekty wnętrz w LublinieDekorator wnętrz z pracowni z Lublinie, z którego pomocy korzystałam, powiedział mi jedną ważną rzecz, a mianowicie, sercem sypialni jest łóżko. Dlatego zaczynając jakiekolwiek projekty sypialni, postanowiliśmy przede wszystkim ustalić miejsce gdzie się ono znajdzie. Najlepiej by nie było to miejsce w pobliżu kaloryfera, ani też okna, ponieważ śpiąc blisko źródła ciepła nigdy dostatecznie się nie wyśpimy, a przez otwarte okno sypialni latem, mogą wlatywać nam pyłki kwitnących roślin latem, co nie jest mile widziane zwłaszcza dla alergików. Ponadto projektując sypialnie powinniśmy wykluczyć z palety barw wszelkie ostre i wyraziste kolory. Nie będą one sprzyjały odprężeniu, a osoby zwane wzrokowcami mogą mieć problem z zasypianiem w takich miejscach. Dodatkowo firma oferująca projekty wnętrz w Lublinie wytłumaczyła mi jak ważne jest światło w sypialni. Wiele osób wieczorem, przed zaśnięciem dla odprężenia czyta w łóżku. Ważne jest zatem by zapewnić odpowiednie ku temu warunki. Lampka nocna zatem powinna być w pobliżu tak by wygodnie można było ją wyłączyć oraz nie może świecić zbyt ostrym światłem, by nie drażnić zmęczonych po całym dniu oczu. 

W sypialni dobrze jest również mieć niewielki dywan. W ten sposób kurz nie będzie się unosił tak intensywnie w pokoju. W kwestii doboru dodatków, kolorystki czy mebli to kwestia indywidualna. Projektanci na podstawie rozmowy z klientem przygotowują kilka projektów, które następnie są szczegółowo omawiane tak by nanieść ewentualne poprawki.